Każdego roku, katolicką tradycją, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych a po niej Dzień Zaduszny. To dni zadumy w których szczególnie czcimy pamięć  o tych którzy odeszli już do wieczności. Te dni szczególnie kojarzą się nam z cmentarzem,  zniczem i grobami bliskich nam osób za których wznosimy modlitwy o Ich zbawienie i  spoczynku   w wiecznym pokoju.                                                                                                                                                             
      Każdego roku w tym okresie,  nasz warszawski Oddział ŚZPŻŁ nadzwyczaj aktywnie włącza się w tę szczególną akcję upamiętniania śp. Członków naszego Związku oraz naszych Towarzyszy Broni – żołnierzy łączności WP, AK oraz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i Wschodzie, którzy odeszli na wieczną wartę. Na Ich grobach zapalamy symboliczne znicze i wykładamy proporczyki nagrobkowe z napisem W HOŁDZIE I PAMIĘCI ŻOŁNIERZOWI ŁĄCZNOŚCI.

W ostatnich latach odwiedzamy ponad 200 grobów na ok. 15 cmentarzach w Warszawie i jej okolicach. Odnajdywanie poszczególnych grobów bardzo znacząco umożliwia nam opracowana specjalna dokumentacja poszczególnych cmentarzy wg , której łatwo można odnaleźć każdy grób.

 Jesteśmy nadzwyczaj wdzięczni tym Kolegom, którzy włączają się w tę piękną tradycyjną akcję upamiętniania Śp. Żołnierzy Łączności, za co składamy Im serdeczne podziękowanie ale tych  Aktywnych Kolegów ciągle ubywa.

Z pośród odwiedzonych grobów poniżej zamieszczamy kilka ich zdjęć.