W HOŁDZIE I PAMIĘCI ŚP. ŻOŁNIERZOM ŁĄCZNOŚCI

Katolickim zwyczajem każdego roku, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych a po niej Dzień Zaduszny. To dni zadumy i refleksji, które kojarzą się nam z cmentarzem, zniczem i grobami bliskich nam osób. To dni w których staramy się czcić pamięć o tych, którzy odeszli do wieczności i wznosimy modlitwy w Ich intencji.

Każdego roku (z wyjątkiem ubiegłego), w tym okresie, nasz Warszawski Oddział ŚZPŻŁ nadzwyczaj aktywnie włącza się w tę szczególną akcję upamiętniania śp. Członków naszego Związku oraz naszych Towarzyszy Broni – żołnierzy łączności WP, AK oraz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i Wschodzie, którzy odeszli na wieczną wartę. Na Ich grobach zapalamy symboliczne znicze i wykładamy proporczyki nagrobkowe z napisem W HOŁDZIE I PAMIĘCI ŻOŁNIERZOWI ŁĄCZNOŚCI.

W ostatnich latach udało się nam opracować specjalną ewidencję oraz plany cmentarzy zawierające szczegółową lokalizację już 196 grobów wojskowych łącznościowców na warszawskich i okolicznych cmentarzach. Opracowana dokumentacja bardzo łatwo umożliwia odnalezienie poszczególnych grobów. A są to groby znajdujące się na następujących cmentarzach: Wojskowych Powązkach; Starych Powązkach; Komunalnym Północnym; Bródnowskim; Wawrzyszewskim; Wilanowskim; Parafialnym w Pyrach; Parafialnym w Grabowie; Służewieckim (Nowym); Parafialnym w Falenicy; Parafialnym w Wesołej; Parafialnym w Rembertowie; Parafialnym w Ząbkach; Parafialnym na Okęciu; Parafialnym w Nieporęcie i Komunalnym w Legionowie.
Jesteśmy nadzwyczaj wdzięczni tym Kolegom, którzy włączyli się w tę piękną tradycyjną akcję upamiętniania Śp. Żołnierzy Łączności, za co składamy Im serdeczne podziękowanie. Z pośród odwiedzonych grobów poniżej zamieszczamy ich zdjęcia.